[x]

Здравейте!

Добре дошли във "Форум Самотни родители"!

Ако отглеждате детето си сам(а), ако някакво

жестоко събитие е отнело любимия Ви човек

или просто се чувствате самотни, това е Вашият

форум.

Регистрацията ще Ви отнеме минутка, а след това

дълго време ще имате подкрепата на много нови приятели.

Ако желаете, можете да гласувате за форума в

БГ Топ

Форум "Самотни Родители" Самотни Родители
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
23 октомври, 2014, 08:37:29

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Собствено Търсене
Ако харесвате форума, моля гласувайте за нас в BGtop
58949 Публикации в 1009 Теми от 3496 Членове
Последен член: racheva_1972
*
Заглавна Страница Помощ Календар Вход Регистрирай

Форум "Самотни Родители"  |  Сериозно  |  Правни консултации  |  Тема: пенсии за деца без един родител 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпрати темата Отпечатай
Автор Тема: пенсии за деца без един родител  (Прочетена 3243 пъти)

Здравей! :) Защо само четеш, а не пишеш? Всеки тук е готов да помогне, с каквото може. :)
julieta7878
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« -: 15 юли, 2010, 12:35:06 »

здравейте,искам да ви помоля да ме посъветвате какво да направя и към кого да се обърна за съдействие защото вече близо две години се лутам в затворен кръг от институции синът ми остана без баща имаме отказ от нои за наследственна пенсия както и от общината за персонална пенсия писах и до президента за помощ но и от там нищо така че някой ако знае нещо нека ми пише благодаря,ви
Активен
chois00
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #1 -: 22 юли, 2010, 20:59:06 »

As sam vdovitsa ot edna godina i sina mi poluchava nasledstvena  pensiq........... 102lv. Pri vas kakav e problema. Men me interesuva dali dete bez edin roditel ima pravo i na nqkakvi drugi sozialoni pomoshti ot darjavata. As dori i detski  35lv. ne poluchavam

Аз съм вдовица от една година и синът ми получава наследствена пенсия - 102 лева. При вас какъв е проблемът ? Мен ме интересува, дали дете без един родител има право и на някакви други социални помощи от държавата. Аз дори и детски 35 лева не получавам.

Моля пишете на кирилица !
Бутона "Кредор" се намира след бутона "Изход".
« Последна редакция: 22 юли, 2010, 22:22:26 от inkel » Активен
donna
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

Публикации: 337

« Отговор #2 -: 29 септември, 2010, 21:23:31 »

Защо имате отказ , нима общинския съвет не е гласувал да се отпусне на детето и да прати документите на МС .
Моля ви пояснете ,ако мога ще ви помогна , по спомени но някъде из форума не бях ли писала за тия пенсии и документи ,ако не съм или не мога да го намеря ще пиша пак.
Активен
donna
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 29 септември, 2010, 21:26:46 »

http://forum.samotniroditeli.com/index.php/topic,635.30.html

Това е темата за пенсиите за деца , а аз съм пуснала молба образец с документите.
Активен
julieta7878
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #4 -: 05 юли, 2011, 10:33:38 »

здравейте след две години очакване на резултат от президента и нои днес за пореден път бях уведомена че няма смисъл да се надявам на някакъв вид пенсия за детето си тъй като аз майката работя и с това че не чакам на социални помощи явно нямаме права трябва ли да стигнем дъното за да ни помагат едва ли а и какви са тези закони които нямат закрила над нас защо загубата на единия родител не може да се реваншира по никакъв начин дори и с пари  така че благодаря на всички които прочетоха статията ми и бяха съпричастни към нашата дилема от която развръзката беше не се надявайте на нас оправяйте се кой както може и това ми е скъпата родина и законноста която ни осигурява спокойствие абсурд няма такава държава
Активен
diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

Публикации: 310

« Отговор #5 -: 14 юли, 2011, 10:46:10 »

Моля всички на които е отказана персонална пенсия да се свържат с мен 0886067388 videlovi@mail.bg Хрисимира Шумен. Аз съм в същото положение. В момента започвам работа по документален филм за въпросните пенсии.
Активен

Когато си на дъното, когато си най - тъжен, най - злочест от парещите въглени на мъката си направи сам стълба и излез....
diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 14 юли, 2011, 10:49:27 »

Персоналните пенсии се отпускат на деца на които е отказана наследствена. Само, че за персонална търсят доходите за 12 месеца назад така на практика ако надвишавате сумата от 65 лв на месец на член от семейството ще получите отказ. Излиза, че сте БОГАТИ. А ако имате и жилище забравете да ви одобрят някога.
Детски надбавки демек 35 лв дето държавата ни ги хвърля не получават тези които имат 350 лв брутен доход на член от семейството.
Активен

Когато си на дъното, когато си най - тъжен, най - злочест от парещите въглени на мъката си направи сам стълба и излез....
diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 14 юли, 2011, 10:53:06 »

На помощти да не се надяват тези които нямат 9 месеца 9 подписа в бщрото по труда. Аз съм жив пример: С 2 висши от половин година безработна, без детето ми да получава персонална пенсия и без аз да получавам помощти (нямам 9 подписа). А и чакам от 1 година да ме настанят в резревно жилище. Абсурдна държава. Не си мислете, че децата ви са дискриминирани. От комисията ми отговориха, че няма такова нещо. Та затова изидирвам всякакви случаи които могат да вземта участие във филма, които ще бъде представен пред Евросъюза. Наш морален дълг е да се борим за децата си!!!!
Активен

diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 14 юли, 2011, 12:17:37 »

Фейсбук Хрисимира Димитрова
Активен

PETRU6KA
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #9 -: 03 септември, 2011, 15:13:09 »

Бащата на детето ми почина преди 1 месец,работил е ,но не са го осигорявали ,и немога да събера 5,г, трудов стаж,незнам какво да правя,каде да подавам документи,изобщо незнам какво да правя
Активен
diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 03 септември, 2011, 16:13:21 »

Бащата на детето ми почина преди 1 месец,работил е ,но не са го осигорявали ,и немога да събера 5,г, трудов стаж,незнам какво да правя,каде да подавам документи,изобщо незнам какво да правя

Ах ах тез шибани осигуровки..... Подаваш документи до НОИ в града в който живееш. И ще чаках да се произнесат. При тези обстоятелства ще последва отказ (мама им, а в някои други държави членки не по 1, а по 2 пенсии получават децата). Като ти връчат отказа ще ти обясня продължението, то е още по - шибано. Сумати и докименти ще подготвяш. Ша им го натаковам на онаковату. Само ние тука мрем от мизерия и глад. Нищо не ние както трябва. Нямам как да ви пусна файловете с инфото за другите членки да видите те какви закони и правила имат. Бяс ме хваща.
Активен

donna
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 05 септември, 2011, 19:43:06 »

Тия персонални пенсии имат и един ,абе по-вече от един недостатък , първо чакаш отказ за отпускане на пенсия за детето  ,после общинския съвет гласува и праща на министерски съвет , после НОИ си правят проверка и като се окаже ,че семейството , което обикновенно се състои от  майката и детето надвишават 65 лв/социалния минимум /доход за година назад имате отказ от отпускане на пенсия. Имаики предвид ,че прага на бедността е 2Х65 лв на човек , то просто сме жалка родна картинка...ама ...
Активен
diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 05 септември, 2011, 21:45:02 »

Ша борим бедноста. Ма не виждам ка с тия 65 лв.....
Активен

Страници: [1] Нагоре Изпрати темата Отпечатай 
Форум "Самотни Родители"  |  Сериозно  |  Правни консултации  |  Тема: пенсии за деца без един родител « назад напред »
Отиди на:  

Сайт за

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!