[x]

Здравейте!

Добре дошли във "Форум Самотни родители"!

Ако отглеждате детето си сам(а), ако някакво

жестоко събитие е отнело любимия Ви човек

или просто се чувствате самотни, това е Вашият

форум.

Регистрацията ще Ви отнеме минутка, а след това

дълго време ще имате подкрепата на много нови приятели.

Ако желаете, можете да гласувате за форума в

БГ Топ

Форум "Самотни Родители" Самотни Родители
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
18 април, 2014, 07:31:38

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Собствено Търсене
Ако харесвате форума, моля гласувайте за нас в BGtop
56745 Публикации в 997 Теми от 3358 Членове
Последен член: fight6oi
*
Заглавна Страница Помощ Календар Вход Регистрирай

Форум "Самотни Родители"  |  Сериозно  |  Децата  |  Тема: СОЦИАЛНИ ПОМОЩИ 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] 2 3 4  Всички Надолу Изпрати темата Отпечатай
Автор Тема: СОЦИАЛНИ ПОМОЩИ  (Прочетена 44122 пъти)

Здравей! :) Защо само четеш, а не пишеш? Всеки тук е готов да помогне, с каквото може. :)
Муза
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

Публикации: 1053

« -: 22 септември, 2008, 14:28:51 »

Самотна майка по майчинство с момиченце на 1г.4м. съм. Таткото не плаща издръжка и не ни дава нито лев!
Преди месец попитах в социални грижи полага ли ми се някаква помощ като самотен родител. Казаха ми да подам молба за еднократна помощ за отопление/ друго нищо не се полагало!/.
След една камара бумащини и писания, плюс 3 пъти разхождане и редене на опашки с разни образи/да не уточнявам/ и доста унижения, подадох молба за целева еднократна помощ от 260 лв.
Но уви, след 3 дни ми се обадиха и ми съобщиха, че молбата ми не е одобрена и не ми се полага помощ, доходът ми надхвърлял прага! Да!
На въпроса ми: колко е този праг, който, според тях, аз надхвърлям с 220 лв. майчинство; ми бяха дадени 3 различни отговора! 
Та питам аз, дано някой тук знае отговора: каква е сумата, която трябва да има като доход на месец 1 самотна майка с бебе, за да и се полагят все пак помощи? Излиза, че не трябва да взима майчинство?! Що за парадокс е това!
А иначе, нека да има раждаемост в тая държава! new_2gunsfiring_v1
Активен

Винаги трябва да знаеш кога приключва един етап от живота ти. Ако упорстваш да го продължиш повече от необходимото, ще изгубиш радостта и смисъла на всичко останало.
omorfi
Особенно Зла Кучка!
Банник
Нема-такъв-спамер
Неактивен Неактивен

Публикации: 2552

« Отговор #1 -: 22 септември, 2008, 16:01:32 »

vesitod ,нямам си друга работа в момента та се порових из разни сайтове,и ето какво открих.
Оказва се ,че Самотните родители в момента не трябва да получават повече от 114+35 лв. на месец ,за да ползват месечна помощ за отопление.
И това  е след гръмко обявеното увеличение с което Масларова се гордее.
Гарантирания минимален доход в БГ.е 55 лв.Самотните родители могат да ползват 208 на сто от него,което прави 114 лв.Плюс  35лв. месечна помощ за отопление-149левчета,не повече.
На практика наистина излиза ,че трябва да се откажеш от детските,за да може държавата да ти плаща парното.
Учудва ли те.... newsm78 мен не.В края на краищата живеем в Абсурдистан.
Активен

В България гражданска война не може да избухне, защото е пълна селяния!
Муза
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 22 септември, 2008, 16:22:33 »

Да, права си!
И вече нищо не може да ме учуди!! Абсолютно нищичко!
Уви, 220 лв. майчинство + 25 лв детски, явно е достатъчно да се отглежда едно бебе у нас!
Активен

Винаги трябва да знаеш кога приключва един етап от живота ти. Ако упорстваш да го продължиш повече от необходимото, ще изгубиш радостта и смисъла на всичко останало.
Муза
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 22 септември, 2008, 16:44:00 »

Миличка, благодаря ти, че ти се порови да дириш информация вместо мен, ама аз продължавам да си умувам. То всъщност излиза, че трябва да се откажа не от детксите, а от майчинството?!
Ти така като чете, какво разбра? Колко всъщност не трябва да превишават доходите ми на месец, за да ми се полага тая прословута еднократна помощ за отопление, че с тия цифри се замаях?
Моят доход на месец е 245 лв. общо! И то откакто вдигнаха детските от 18 на 25 лв., много бе, браво, да се тупат в гърдите!Толкова, няма друго за сега, уви! Явно ми стига! /Да са живи и здрави майка ми и баща ми, че да помагат, иначе...

Те / в социални грижи/ искат бележка за 6 м. назад и смятат сумарно. И накрая добре ми сметнаха, айде сбогом, не ви се полага нищо!
Активен

omorfi
Особенно Зла Кучка!
Банник
Нема-такъв-спамер
Неактивен Неактивен

Публикации: 2552

« Отговор #4 -: 22 септември, 2008, 17:10:56 »

Не повече от 114,40 лева,иначе ще гледаш помощите през крив макарон.
Пускам ти някои линкове.
http://www.econ.bg/news/article144026.html
http://www.horizonti.bg/node/94
http://sgr.hit.bg/pom.html
Активен

В България гражданска война не може да избухне, защото е пълна селяния!
Муза
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 22 септември, 2008, 17:46:33 »

Много ти благодаря!
Сега малкото зверче е тук и ми пречи, но при първа възможност ще ги погледна!
Активен

Муза
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 23 септември, 2008, 14:42:40 »

Как може тази държава да не полага никакви грижи за децата?
Не само, че не им помага, а дори пречи!
Как така никакви социални помощи не се полагат на самотна майка по майчинство?
Това си е пълно безобразие!
То наистина, както се помайтапи 1 позната, това е, защото не съм от скъпата боя!

Активен

stoilova
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Моето слънчице Радина :)

« Отговор #7 -: 23 септември, 2008, 21:49:28 »

И аз ходих да подавам документи и ме връщаха по няколко пъти.
Все още не съм ги подала, защото си сменявам личната карта. Както и да е- всеки път ми обясняваха, че надвишавам прага. Хората са решили-имат си табличка- че дохода на самотен родител не трябва да надвишава 223 лева и няколко стотинки(не си спомням точно защото бях шокирана НЯМА ЛОГИКА). детето ми може да живее с 80лв, а на мен ми се полагат 120лв newsm78-да така ми обясниха-тези пари са ни достатъчни!!!!
Не виждам логика в това, но те го имат черно на бяло yahoo_09 ако някой само може да ми обясни-искаш не искаш получаваш майчинство и детски - тогава??? yahoo_09
Активен
Муза
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 24 септември, 2008, 10:37:44 »

Тогава...
тогава излиза, че това е всичко, което ни се полага!
Срамота!
И освен тази еднократна помощ за отопление, питам аз, как така нищо друго няма бе? Ааа
Активен

Муза
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 24 септември, 2008, 13:42:17 »

Тъй като мен не спира да ме мъчи тая тема, продължавам да си разсъждавам.
Излиза, че трябва, за да вземем тази еднократна помощ от 280 лв., ние трябва да се откажем най-малко от детските надбавки от по 25 лв.месечно. Така ще останем с по 220 лв., т.е. 3 лв. под прага и тогава може би...
Активен

RK
Забравил да си тръгне
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 103

« Отговор #10 -: 24 септември, 2008, 14:17:26 »

Момичета,
от това, което чета в тази тема, направо ми идва да си хвана куфарите и официално да емигрирам от таз държава...
Кой "УМЕН" МОЗЪК е решил, че с 220 лв. на месец може да се преживее в тази държава с малко дете?!? icon_eek new_cussing new_2gunsfiring_v1
Не че и моето положение е по-розово...ама с много теглене събираме двата края в къщи...
обаче си мисля, че  е някак си разумно (то поне ние да бъдем такива) ДА СЕ ПИШЕ ДО Масларова, до МС, знам ли още къде, защото това е просто безумие..да ти откажат социална помощ, защото надвишаваш минималния изискуем доход с някакви мизерни левчета... То файда може и да няма, я някой отдел или дирекция вземе становище по някаква жалба, ама поне човек да си излее гнева... Аз така правя - пиша!  icon_mrgreen Нещо ме гневи - вече пиша, не ходя да се карам, да викам, само нервите да си строша...
мисля си.. yahoo_09 тези хора, дето я мислят те тази работа с помощите, наясно ли са какви са цените в магазините, на пазара..то само на хляб и майонеза не става...
Баси и държавата, и социалната политика, и ... всичко  new_cussing
Активен
Муза
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 28 септември, 2008, 20:58:24 »

Благодаря ти Галини, че си съпричасна с моя случай! Да, пъровто нещо, което ми дойде в главата и го казах на 1 от служителките в соц.грижи, бе точно това, че ще подам жалба.
Тя едва не ми се изсмя, но смотолеви нещо от рода"Ами подайте, имате право, ама не се надявайте..."
До момента нищо не съм направила, малката бе болна и проблемите доста ме затрупаха, дори нямам време да погледна и вие какво си правите тук.
Мислиш ли, че би имало смисъл? 3 пъти ме разкарваха и 2 седмици ме мотаха само докато ми кажат, че не ми се полага нищо, а ти представяш ли си нещо друго да искам?!
И къде, как и до кого да е тази жалба, че поне някой  да я прочете, а?
 new_2gunsfiring_v1
Активен

RK
Забравил да си тръгне
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 103

« Отговор #12 -: 29 септември, 2008, 13:46:11 »

Да, пъровто нещо, което ми дойде в главата и го казах на 1 от служителките в соц.грижи, бе точно това, че ще подам жалба.
Тя едва не ми се изсмя, но смотолеви нещо от рода"Ами подайте, имате право, ама не се надявайте..."
женицата се е изсмяла, защото си знае хала, на който са в нейното учреждение.... Ама аз пък ще ти дам пример, по-далечен от социалните помощи, който нагледно ме накара да си мисля, че в по-голяма част от администрацията не знаят кой какво прави на съседното бюро..съдя от личен опит (дори и като работеща в друга сфера на администрацията!  yahoo_33
Март месец синът ми трябваше да пътува при баща си в Гърция и да му се издаде европейска здравна карта набързо. Оказа се, че има неплатени здравни осигуровки за минал период, които таткото не е платил( това важеше до края на 2002г., сега се поемат от бюджета). При справка в НАП, че се оказа, че синът ми (който е на 7 години) е самоосигуряващо се лице и дължи осигуровки в размер на близо 400 лв.  new_Eyecrazy На изумения ми поглед служителя ми каза, че така било..При справка с друго поделение на НАП една девойка на гишето ми повтори същото и вдигна рамене от безсилие, че наредбите били такива...и си ги платих!  yahoo_29.. Най-вече заради факта, защото вярвам, че работещите в тази сфера са доста по-компетентни в тяхната си област и това, коте оми казват, е така!
Обаче .. new_cussing побяснях и докато бях в тази емоция, написах едни "красиви" е-мейли до НАП, НОИ и Здравната каса...познай кой ми отговори? След два месеца получих е-мейл от ЗОК, в който учтиво ме уведомяват да се обръна към НАП, че те са тези, които събират осигуровките! та аз това си го зная, но нали после тези пари влизат в джоба на ЗОК..
Обаче от НАП се задействаха и учтиво пожелаха да ми върнат надвнесените пари, т.е цялата сума, защото е трябвало да платя не 400 лв, а само 16 лв. Служителка в НАП ме попита кой ме накара да платя тази сума hahaha, а на съседното бюро стоеше онази девойка, която ми обясни, че уви, такова било положението, трябвало да платя...След дълго чакане, върнаха ми ги след половин година, без да ми дължат лихва  35
Та, от този дълго обяснен случай, искам да ти кажа..то полза може и да няма, да не се промени въобще ситуацията в БГ от твоето писмо, но поне ще знаеш, че си изляла възмущението си от това да отглеждаш дете на тази държава за 220 лв и да не получаваш и малкото, което може да се даде на една майка - еднократни помощи, детски и каквото се полага... Адресирай писмото си до който се сетиш, та дори и до прокуратурата  hahaha, може да се самосезира и да обърне внимание на къде отива тази държава и най-вече социалната й политика..това беше шега, но зная, че положението хич не е розово!
« Последна редакция: 29 септември, 2008, 14:05:58 от Galini » Активен
moni
Гост
« Отговор #13 -: 23 август, 2009, 09:53:19 »

Много ме жегна тая тема.Ще откача от яд аз също съм самотна майка с дете на 7 сега ще сме първи клас..Напуснах работата си защото нали се сещате че децата предучилищна им дават раничките на 24 май както на първолачетата и да се пасяват цяло лято-тежко им на такива като мен нямаме баба почина за съжаление дядо също с две думи никой абсурд е да оставя детето си само в тия времена.Аутре като тръгне на училище не ми се мисли-единственото което ме спира в тази изродска държава това е бащата на детето ми.Пожелавам от сърце на уважаемата госпожа Масларова и всички подобни някой ден да живеят като нас -нееееее не ви мисля лошо напротив нали вие сте сигурни че това е достатъчно даже живеем супер е дано опитате с 200лева  bowuuи вие желая ви го от сърце. bowuu
Активен
MORGANA
Забравил да си тръгне
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

« Отговор #14 -: 24 август, 2009, 16:57:17 »

Е, сега вече има нови министри! Дано някай си размърда зандика от тях и да забележи как точно с 220 лв. би се гледало дете! Аз бях принудена да напусна държавна работа с намалено работно време и да мина в месомелачката на частния бизнес понеже парите все не стигат...Но треска ме тресе като дойде първи клас догодина къде и как ще намирам работа, за да имам повече време за дребната...и колко точно да ми бъде дохода да не погинем?
Активен

Страници: [1] 2 3 4  Всички Нагоре Изпрати темата Отпечатай 
Форум "Самотни Родители"  |  Сериозно  |  Децата  |  Тема: СОЦИАЛНИ ПОМОЩИ « назад напред »
Отиди на:  

Сайт за

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!