[x]

Здравейте!

Добре дошли във "Форум Самотни родители"!

Ако отглеждате детето си сам(а), ако някакво

жестоко събитие е отнело любимия Ви човек

или просто се чувствате самотни, това е Вашият

форум.

Регистрацията ще Ви отнеме минутка, а след това

дълго време ще имате подкрепата на много нови приятели.

Ако желаете, можете да гласувате за форума в

БГ Топ

Форум "Самотни Родители" Самотни Родители
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
25 октомври, 2014, 09:42:55

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Собствено Търсене
Ако харесвате форума, моля гласувайте за нас в BGtop
58954 Публикации в 1009 Теми от 3500 Членове
Последен член: SmileWithCryInHeart
*
Заглавна Страница Помощ Календар Вход Регистрирай

Форум "Самотни Родители"  |  Сериозно  |  Правни консултации  |  Тема: прехвърляне на майчинство 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпрати темата Отпечатай
Автор Тема: прехвърляне на майчинство  (Прочетена 2382 пъти)

Здравей! :) Защо само четеш, а не пишеш? Всеки тук е готов да помогне, с каквото може. :)
meglena
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« -: 25 октомври, 2011, 09:35:36 »

ето това се казва дискриминация искам  да си прехвърля майчинството на член от семейството ми , като малката вече е навършила 9 м (а от 6 м може да се прехвърля майчинството .) НО от нои ми заявиха , че само бащата е този който има право да ползва отпуска по майчинство  за периода от който детето стане на 6 м до навършване на 1 год .. При положение , че аз съм самотен родител ( да в бг няма такъв термин ) , но детето ми се води само на мен и баща по документ няма ( а и той е не присъства изобщо в живота ни и ) Какво трябва да търся някой да ми осинови детето ли ? Когато едно "нормално " семейство  се състой от бебе ,майка и баща , щом бебето стане на 6 м , майката тръгва на работа , а бащата остава по майчинство ... а нас самотните родители какво ? Кучета ни яли ! Е не е честно ! Смятам да съдя държавата за дискриминация и че няма прието опция самотен родител . Кои от вас подкрепя идеята  yahoo_09 ? Можели в нормалните държави , да има закон за самотните родители а дори в Финландия държавата да помага със средства на такива майки (бащи) , а тук , да ни дискриминират и дори да сме  пренебрегвани и често да чуваме думата Съжалявам . Е не аз не съжалявам че я родих и че няма баща , само че се случи в България . И Държавата ни може да мисли дори и за малцинствата от различни етности , но за " малцинство самотен родител и дума да не става " , да не живеем в комунизъм  още и деца без родители без брак да ги наричат копелета и ли без един родител ..А тая няма да стане .България да си понесе последиците заради глупавите закони !!!!
Активен
Мимче
Загори тенджера
Неактивен Неактивен

Публикации: 574

No name makes the man...The man makes the name!

« Отговор #1 -: 25 октомври, 2011, 11:13:35 »

Ами Меги така е, нямало понятие "Самотен родител" от 1989г. насам. Вече е "родител отглеждащ сам дете".
К'ва е разликата май и институциите не са много наясно. И моето хлапенце няма баща по документи. Мисля, че има вариант да се прехвърли майчинството на роднина от права линия в такъв случай. Но за това трябва да се обърнеш към социални грижи.  Ако те не дадат някакво адекватно инфо се обърни към адвокат. Стискам палци!
« Последна редакция: 25 октомври, 2011, 11:31:05 от Мимче » Активен

diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

Публикации: 310

« Отговор #2 -: 27 октомври, 2011, 10:12:56 »

Меги, мисля, че можеш да си прехвърлиш майчинстовото на майка си. Питай в НОИ София, няма значение от кой град си.
Активен

Когато си на дъното, когато си най - тъжен, най - злочест от парещите въглени на мъката си направи сам стълба и излез....
Мимче
Загори тенджера
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 27 октомври, 2011, 11:24:16 »

ама тя е питала в НОЙ, а в крайна сметка документи за майчинство и за детски се подавт в Социални грижи-значи те трябва да и помогнат
Активен

Stun
Банник
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

Публикации: 1235

« Отговор #4 -: 27 октомври, 2011, 11:33:16 »

Вероятно само бащата има право да ползва майчинство то 6 месеца до година - когато не се плаща минимална заплата, а се смята осигуровките. Т.е. заради това е измислен така закона. Но все някой трябва да се се сетил, че може баща да няма по някаква причина към този момент. Но в социалните, че и от НОИ не винаги са особено любезни и особено осведомени.
Активен

Много се извинявам за многото пропуснати букви във всичките ми постове, обаче виновна е клавиатурата ми...
diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

Публикации: 310

« Отговор #5 -: 27 октомври, 2011, 11:40:06 »

Е че те такива проблеми нямат, ама не знаят, че срещу това застроховка нЕма. Общо взето на всякъде ни приемат кат некви к. рви... блаженни са нищите духом....
Активен

Когато си на дъното, когато си най - тъжен, най - злочест от парещите въглени на мъката си направи сам стълба и излез....
Мимче
Загори тенджера
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 27 октомври, 2011, 11:47:50 »

100% съм сигурна, че и на бабата може да се прехвърли майчинството.
Пък то че в соц.служби и НОЙ са нелюбезни и некомпетентнички е всеизвестен факт.
Активен

meglena
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #7 -: 05 ноември, 2011, 23:46:08 »

питах на всякъде само таткото има право да взима майчинството от 6м до 1 година , зададох им въпроса това не ли е дискриминация на децата само с 1 родител , а те отвърнаха няма да спорим по този въпрос . Явно в България ако няма детето 2ма родителя е много лошо .. Това трябва да се промени !!!
Активен
Мимче
Загори тенджера
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 06 ноември, 2011, 20:41:47 »

Нямам думи просто! new_cussing
Активен

ema17
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #9 -: 09 ноември, 2011, 08:15:45 »

Здравейте. Може би ще бъда малко крайна но щом инстанциите мислят така защо не вземат да измислят някакво много тежко наказание new_2gunsfiring_v1 за бащите които не искат да признаят децата си? В България всичко е възможно. Родителите които сами отглеждат децата семействата които имат три деца и неса от ромски произход са без всякакви привилегии. За съжаление го изпитваме ежедневно пренебрежението към такива родители. А след като навърши детето една година кой може да го гледа ( на кого можеш да прехвърлиш майчинството)?
Активен
Stun
Банник
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

Публикации: 1235

« Отговор #10 -: 09 ноември, 2011, 09:16:49 »

След една година май няма ограничения на кого можеш да го прехвълиш стига той да е на трудов догвор. Т.е. не можеш да го прехвърлиш на безработен.
Активен

Много се извинявам за многото пропуснати букви във всичките ми постове, обаче виновна е клавиатурата ми...
lavchence
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #11 -: 15 февруари, 2012, 15:42:02 »

ето това се казва дискриминация искам  да си прехвърля майчинството на член от семейството ми , като малката вече е навършила 9 м (а от 6 м може да се прехвърля майчинството .) НО от нои ми заявиха , че само бащата е този който има право да ползва отпуска по майчинство  за периода от който детето стане на 6 м до навършване на 1 год .. При положение , че аз съм самотен родител ( да в бг няма такъв термин ) , но детето ми се води само на мен и баща по документ няма ( а и той е не присъства изобщо в живота ни и ) Какво трябва да търся някой да ми осинови детето ли ? Когато едно "нормално " семейство  се състой от бебе ,майка и баща , щом бебето стане на 6 м , майката тръгва на работа , а бащата остава по майчинство ... а нас самотните родители какво ? Кучета ни яли ! Е не е честно ! Смятам да съдя държавата за дискриминация и че няма прието опция самотен родител . Кои от вас подкрепя идеята  yahoo_09 ? Можели в нормалните държави , да има закон за самотните родители а дори в Финландия държавата да помага със средства на такива майки (бащи) , а тук , да ни дискриминират и дори да сме  пренебрегвани и често да чуваме думата Съжалявам . Е не аз не съжалявам че я родих и че няма баща , само че се случи в България . И Държавата ни може да мисли дори и за малцинствата от различни етности , но за " малцинство самотен родител и дума да не става " , да не живеем в комунизъм  още и деца без родители без брак да ги наричат копелета и ли без един родител ..А тая няма да стане .България да си понесе последиците заради глупавите закони !!!!
Активен
IvanDom
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #12 -: 28 февруари, 2012, 10:39:37 »

Здравейте Имам син на 5 месеца и знам,че след навършване на 6 имам право да прехвърля майчинството си. Мисля това да е бащата. На него евентуално му предстои съкращение,но ако съобщи на работодателя,че ще излезе в майчинство,то той има ли право да откаже или е задължен от закона да приеме документите му за майчинство. И още нещо ме интересува- бащата каква сума ще получава-както майката 90 от заплатата за 12 месеца назад или само 240 лева определени от държавата  до края на първата ни годинка.
Активен
donna
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

Публикации: 339

« Отговор #13 -: 29 май, 2012, 06:42:38 »

Бъркате болничните за бременност и раждане с майчинството/ паричното обезщетение за отглеждане на малко дете до 2 години  - 240 лв./ ,уточнете си въпроса.

Активен
Страници: [1] Нагоре Изпрати темата Отпечатай 
Форум "Самотни Родители"  |  Сериозно  |  Правни консултации  |  Тема: прехвърляне на майчинство « назад напред »
Отиди на:  

Сайт за

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!