[x]

Здравейте!

Добре дошли във "Форум Самотни родители"!

Ако отглеждате детето си сам(а), ако някакво

жестоко събитие е отнело любимия Ви човек

или просто се чувствате самотни, това е Вашият

форум.

Регистрацията ще Ви отнеме минутка, а след това

дълго време ще имате подкрепата на много нови приятели.

Ако желаете, можете да гласувате за форума в

БГ Топ

Форум "Самотни Родители" Самотни Родители
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
28 юли, 2014, 16:21:20

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Собствено Търсене
Ако харесвате форума, моля гласувайте за нас в BGtop
58725 Публикации в 1003 Теми от 3451 Членове
Последен член: KNGSX
*
Заглавна Страница Помощ Календар Вход Регистрирай

Форум "Самотни Родители"  |  Родители загубили половинката си  |  Ежедневието  |  Тема: Пенсия на дете от починал родител 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 ... 7 8 [9]  Всички Надолу Изпрати темата Отпечатай
Автор Тема: Пенсия на дете от починал родител  (Прочетена 36890 пъти)

Здравей! :) Защо само четеш, а не пишеш? Всеки тук е готов да помогне, с каквото може. :)
EMSI
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #120 -: 05 септември, 2012, 21:18:01 »

Моят случай е следният!
Синът ми е беше на 6м. когато съпругата ми почина.От тогава до сега,вече 3г. се сблъсквам с пълна не компетенция и лоша комуникация между отделите във всяка една инстанция!
Отказаха наследствена пенсия поради не достатъчен стаж в България,който е 3.8г.
Имаме съответно още 4г. трудов стаж в Холандия(съвсем законен,с приложени всички необходими документи-трудов договор,фиш извлечения от заплатите,документ за законно пребеваване и работа в страната).С което би трябвало да станат нещата,ама уви НЕ.
Поради не правилни запитвания от страна на нашите служби за този стаж в чужбина,вече два пъти ни режат от Холандия.Те си разбират ,че искаме пенсия от там.
А на нас ни трябва само подвърждение  за стажа.
Някакви  идеи?
Активен
diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

Публикации: 310

« Отговор #121 -: 06 септември, 2012, 22:27:25 »

Здравейте! Искам да споделя с вас моя проблем. 2010 година, на 10-ти септември родих моят син. това беше най-щастливият ми ден. Но нямах много време да сам щастлива, защото след 8 дена баща му почина от рак. Сега съм самотна майка. От тогава постоянно се мъча да оправя на детето ми полагащата му се от баща му пенсия и не успявам. Писах къде ли не, и нищо. На всякъде ми отказват. Причината: доходът, който имаме ние със сина ми е 240 лева на месец. Според институциите трябва да имам 130 лева месечен доход (по 65 лева за мен и 65 лева за детето ми). Кажете ми как да стане това, като майчинството е 240 лева? трябва една година да не ходя на работа ли и детето ми да гладува, за да ми дават по 100 лева на детето, зашото няма баща? От всякъде ми връщат писмата с отговор: "опитайте пак, когато доходът ми е 130 лева".
МОЛЯ ВИ ако знаете къде да пиша и какво да правя да ми звъннете на телефон 0889426787, зашото не сядам много често, понеже нямам много време! Ще съм ви много благодарна ако ми помогне някой! Вие сте ми последната надежда!

Деница, да разбирам, че се опитваш за персонална пенсия тъй като таткото няма 5 години стаж (извинявай на на колко години почина?). Ако това е така скоро няма да я получиш. На мен веднъж ми отказаха. След като ми падна дохода, т. е. бях доста безработна, подадох на ново и така отпуснаха. За съжаление такива са им правилата, колкото и абсурдно да ти изглежда.
Активен

Когато си на дъното, когато си най - тъжен, най - злочест от парещите въглени на мъката си направи сам стълба и излез....
diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

« Отговор #122 -: 06 септември, 2012, 22:29:46 »

Здравейте, вашия форум много ме впечатли с компетентните мнения. Реших и аз да задам два въпроса, ако е удобно.
1. Майка ми е на 55 г. , разведена, нейната майка почина преди три години, а баща и преди седмица. Безработна е и няма никакви доходи. Има ли вариант и възможност да получи някаква пенсия от починалите си родители?
2. Аз съм на 33 г. имам 16г. син, който получава наследствена пенсия от починалия ми съпруг. Чувам все по - често, че и аз имам право на пенсия, но не мисля, че преди да навърша 55г. ще стане. Все пак, имам ли това право?
Предварително благодаря за времето, което ще отделите за въпросите ми.
Не съм чувала 55 г да получава пенсия от починали родители. Такава пенсия получават деца до 18 години или докато учат, май беше 26 г.
Активен

Когато си на дъното, когато си най - тъжен, най - злочест от парещите въглени на мъката си направи сам стълба и излез....
diamant
Трайно заселен
Неактивен Неактивен

« Отговор #123 -: 06 септември, 2012, 22:33:53 »

Моят случай е следният!
Синът ми е беше на 6м. когато съпругата ми почина.От тогава до сега,вече 3г. се сблъсквам с пълна не компетенция и лоша комуникация между отделите във всяка една инстанция!
Отказаха наследствена пенсия поради не достатъчен стаж в България,който е 3.8г.
Имаме съответно още 4г. трудов стаж в Холандия(съвсем законен,с приложени всички необходими документи-трудов договор,фиш извлечения от заплатите,документ за законно пребеваване и работа в страната).С което би трябвало да станат нещата,ама уви НЕ.
Поради не правилни запитвания от страна на нашите служби за този стаж в чужбина,вече два пъти ни режат от Холандия.Те си разбират ,че искаме пенсия от там.
А на нас ни трябва само подвърждение  за стажа.
Някакви  идеи?
Ами би трябвало този стаж да е бил вписан някъде, най - вероятно в осигурителната система в Холандия. Демек както в нашето НОИ с персоналния код. Или някаква трудова книжка от Холандия. Вземаш документа и им го даваш на тия тука.
Активен

Страници: 1 ... 7 8 [9]  Всички Нагоре Изпрати темата Отпечатай 
Форум "Самотни Родители"  |  Родители загубили половинката си  |  Ежедневието  |  Тема: Пенсия на дете от починал родител « назад напред »
Отиди на:  

Сайт за

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!