[x]

Здравейте!

Добре дошли във "Форум Самотни родители"!

Ако отглеждате детето си сам(а), ако някакво

жестоко събитие е отнело любимия Ви човек

или просто се чувствате самотни, това е Вашият

форум.

Регистрацията ще Ви отнеме минутка, а след това

дълго време ще имате подкрепата на много нови приятели.

Ако желаете, можете да гласувате за форума в

БГ Топ

Форум "Самотни Родители" Самотни Родители
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
31 октомври, 2014, 10:13:34

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Собствено Търсене
Ако харесвате форума, моля гласувайте за нас в BGtop
59776 Публикации в 1829 Теми от 3506 Членове
Последен член: canka59is0
*
Заглавна Страница Помощ Календар Вход Регистрирай

Форум "Самотни Родители"  |  Сериозно  |  Правни консултации  |  Тема: Права на бащата при раздяла и развод и опасност за децата 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпрати темата Отпечатай
Автор Тема: Права на бащата при раздяла и развод и опасност за децата  (Прочетена 13734 пъти)

Здравей! :) Защо само четеш, а не пишеш? Всеки тук е готов да помогне, с каквото може. :)
From
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« -: 17 август, 2009, 08:58:47 »

Здравейте!

Ето и нашата история. Разделихме се наскоро и от тогава съпругата
остана да живее в апартамента на родителите ми, където живеехме като семейство.

Плащал съм издръжката, която тя поиска от тогава, редовно, и съм бил всеки ден с децата, след
работа до късно, докато бяха на училище и детска.

От лятната ваканция до сега бяха на село, при майката на съпругата/тъщата.
Майката продължава да живее в апартамента на родителите ми, което аз ИСКАМ.

Сега обаче, след като загуби работата си, заяви, че ще се премести заедно с децата в малкия град, близо до селото на
майка и, което мен силно ме обезпокоява, тъй като забелязах промяна в децата, страх и обърканост
и лъжи, които са им говорени.

Бих искал съпругата да получи право на ползване на апартамента, който да прехвърлим на децата,
да си плащам издръжката и други разходи отделно, като дрехи, и да участвам активно в ежедневното
им отглеждане!!! Свиждане два пъти в месеца и месец лятото е ужасно малко!!! Децата имат нужда от стабилен баща,
а имат невероятна връзка с мен и ще настоявам пред съда тя да не се разрушава!

Бих ли могъл, аз като баща, да настоявам за всекидневен режим на взаимоотношение с децата?

И какво бих могъл да направя сега, преди развода, относно забрана на достъп на тъщата до децата,
тъй като съм сериозно обезпокоен от садистичния и характер както към децата, така и към майката на децата...
Активен
Isa
Нема-такъв-спамер
Неактивен Неактивен

Публикации: 2225

Carpe diem!

« Отговор #1 -: 17 август, 2009, 09:24:27 »

Бих ли могъл, аз като баща, да настоявам за всекидневен режим на взаимоотношение с децата?

И какво бих могъл да направя сега, преди развода, относно забрана на достъп на тъщата до децата,
тъй като съм сериозно обезпокоен от садистичния и характер както към децата, така и към майката на децата...

Много важно е да си намериш добър адвокат - това първо.
Като второ те съветвам да се опитваш да запазиш възможно най-добри и разумни отношения с бившата си жена.

Да, възможно е да искаш режим на всекидневно виждане, но моя опит показва, че би го получил само ако се споразумееш за това с жена си - т.е. разводът ви е по взаимно съгласие. Българските съдии не са много склонни да разчупват вижданията си и да присъждат нещо различно от: "всеки втори уикенд от 9 в събота до 18 в неделя..."

Не питаш, но аз да кажа: Като адвокат съм изключително против да се прехвърля в собственост каквото и да било на малолетни и непълнолетни деца... Децата ти сега са чудесни, но не знаеш каква идея може да дойде на едно 18 годишно, собственик на апартамент. Историята познава много случаи на хора, останали на улицата.  yahoo_33

Успех.
Активен

Кам нейкид, бринг фуд! /по Траяна/
From
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #2 -: 17 август, 2009, 12:33:53 »

Колко струва развод по взаимно съгласие и такъв развод няма ли пак да предизвика уточняване/установяване на режима на свиждания с децата, което да е в мой ущърб ?
Активен
Мечо Грух
Стар и глупав
Администратор
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

Публикации: 1052

« Отговор #3 -: 17 август, 2009, 13:57:34 »

Колко струва развод по взаимно съгласие и такъв развод няма ли пак да предизвика уточняване/установяване на режима на свиждания с децата, което да е в мой ущърб ?

При развод по взаимно съгласие, се договаряш с бъдещата бивша за всичко, включително и режима на свиждане.
Както Иса е казала, при развод с търсене на вина, съда обикновенно постановява: "Всяка 1-ва и 3-та събота от месеца"
Активен
Isa
Нема-такъв-спамер
Неактивен Неактивен

Публикации: 2225

Carpe diem!

« Отговор #4 -: 17 август, 2009, 19:36:44 »

Хонорарът на адвоката/тите при развод по взаимно съгласие като цяло е по-нисък. Какъв ще е режимът на виждане на децата в този случай зависи от теб и жена ти и какво ще се разберете.
Активен

Кам нейкид, бринг фуд! /по Траяна/
Nadia
Озовал се тук
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #5 -: 01 юли, 2010, 11:59:13 »

ЗДРАВЕЙТЕ!Бих искал да попитам следното!Зная, че закона защитава винаги майката след развод, защото децата остават при нея и така е правилно. В моя случай след развода се споразумяхме с бившата ми съпруга да плащам месечна издръжка от по 100 лв.на дете т.е.200 лв. за двамата ми сина, плюс 200 лв.за заем,който тя беше теглила преди. Исках да се разделим с мир, защото самото бракоразводно дело беше ад. След година получавам известие от съдия изпълнител, че не съм си плащал издръжките редовно и трябва да го направя, което не е вярно и това го доказах. Подложен съм на постоянно изнудване -нфинансово от бившата ми. С 400 ЛВ.заплата съм и с кредит. Има ли някакъв вариянт да се намали месечната издръжка?
Активен
Никси
Форумско гуру
Неактивен Неактивен

Публикации: 987

« Отговор #6 -: 01 юли, 2010, 15:57:11 »

И ти живееш с 0 лева на месец ли?
Щот от 400 като извадим 200 издръжка и 200 за кредита се получава точно нула yahoo_09
И на колко оценяваш издръжката на децата за месец?
Мислиш ли че 50 лева за дете е достатъчно?
Активен

MALVINA
Нема-такъв-спамер
Неактивен Неактивен

Публикации: 2074

« Отговор #7 -: 02 юли, 2010, 07:56:13 »

Има ли някакъв вариянт да се намали месечната издръжка?
има вариант да си увеличиш доходите,че да си издържаш децата -КАКТО Е РЕДНО!Вместо да се чудиш как да им намалиш издръжката,с което да им влошиш качеството на живот,защо не си намериш по-добре платена работа или пък втора работа?!В крайна сметка не си ангажиран с отглеждане на деца,имаш бол време да изкарваш пари.Защото явно не си много наясно,но дори 200 лв са малко за нуждите на едно дете,особено ако е ученик!Пък и заема,който е теглила бившата ти съпруга,едва ли си го е изхарчила само за себе си!
Активен
Страници: [1] Нагоре Изпрати темата Отпечатай 
Форум "Самотни Родители"  |  Сериозно  |  Правни консултации  |  Тема: Права на бащата при раздяла и развод и опасност за децата « назад напред »
Отиди на:  

Сайт за

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!